_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Jak radzić sobie ze stresem przed wizytą u stomatologa?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Jak radzić sobie ze stresem przed wizytą u stomatologa?
stres przed wizytą

Jak radzić sobie ze stresem przed wizytą u stomatologa?

2024-01-03 admin Comments Off

Średniowieczne ryciny, a także opowieści o torturach na uzębieniu sprawiły, że do dzisiaj wielu z nas odczuwa ogromny strach przed wizytą u stomatologa. Tymczasem w XXI wieku leczenie zębów jest praktycznie bezbolesne, a profilaktyka pozwala na uniknięcie kosztownych i trudnych zabiegów. Jak zatem radzić sobie z silnie zakorzenionym stresem?

Silny strach przed gabinetem dentystycznym jest jednym z powodów, dla których nasze zęby nie są w najlepszym stanie. Tymczasem, gdybyśmy gabinet odwiedzali regularnie, niektórych z narzędzi nigdy byśmy nie poznali! Warto zatem przezwyciężyć swoje obawy i udać się do gabinetu. Szukasz sprawdzonych porad? Zapraszamy do lektury!

Znajdź najlepszy gabinet

Kluczem do przezwyciężenia strachu jest znalezienie odpowiedniego gabinetu stomatologicznego. Poproś o pomoc znajomych – zapytaj ich o to, gdzie leczą swoje zęby i jakie zaufanie mają do swojego dentysty. Jeśli jednak żadna z opinii nie jest dla ciebie zadowalająca, poszukaj informacji w sieci.

W przypadku osób, które są sparaliżowane strachem, zalecamy znalezienie gabinetu, w którym możliwe jest wykonanie zabiegów w pełnym znieczuleniu.

Uprzedź o swoich obawach stomatologa

Strach przed gabinetem ma różne źródła – czasem jest to trauma z dzieciństwa, czasem po prostu nieuzasadniony lęk. Nie bój się o tym mówić, szczególnie na pierwszej wizycie! Uprzedzając o tym swojego stomatologa pozwolisz mu na dobranie właściwej metody leczenia. Zadawaj również pytania, dzięki którym twój strach zostanie niemal całkowicie zniwelowany!

Zapoznaj się z metodami leczenia

Obecnie dostępnych jest wiele metod leczenia zębów, jak i stosowanych środków przeciwbólowych. Jeśli nie jesteś któregoś pewien, albo zależy ci na konkretnej metodzie, powiedz o tym stomatologowi i zapytaj czy ta konkretna metoda jest możliwa do zastosowania w twoim przypadku.

Czego zdecydowanie NIE robić przed stresującą wizytą?

Nawet, jeśli bardzo boisz się odwiedzić gabinet dentystyczny, pamiętaj aby przed wizytą nie stosować środków przeciwbólowych czy uspokajających. Mogą one nie tylko wypaczyć odbiór wizyty, ale w przypadku wykonywania zabiegu podczas wizyty mogą wejść w niepożądaną reakcję z podanym środkiem przeciwbólowym.

Przed wizytą u stomatologa po prostu się odpręż! Profilaktyka leczenia zębów pozwoli ci cieszyć się pięknym, szczerym i naturalnym uśmiechem przez bardzo długi czas.