_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Korony zębowe

Korony zębowe Łódź

korony zębowe - ŁódźZniszczone, słabe, przebarwione zęby? Nie warto zwlekać z odbudową uszkodzonych kości, ponieważ może to prowadzić do trwałych zmian, a także powodować codzienny dyskomfort podczas jedzenia czy rozmowy. Korony to często wybierane rozwiązanie, które ma na celu wzmocnienie osłabionych zębów i poprawę ich wyglądu. Najczęściej dedykowane jest osobom zmagającym się z postępującą próchnicą, ale też innymi problemami zdrowotnymi, które nie tylko psują estetykę uśmiechu, ale też powodują ból i nadwrażliwość w obrębie dziąseł.

W naszym gabinecie oferujemy korony zębowe jako jedną z opcji rekonstrukcji. Sprawdzą się one zarówno do nadbudowy fragmentów, jak i wypełnienia całych luk. Wtedy są osadzane na mostach, co zapewnia świetne dopasowanie oraz stabilność całej konstrukcji. Mieszkańców Łodzi i okolic zapraszamy na konsultację, jeśli chcą poznać wszystkie zalety koron na zęby i zdecydować, czy jest to rozwiązanie najlepiej dopasowane do ich potrzeb.

Korony na zęby – charakterystyka

Korony na zęby to najogólniej mówiąc nakładki, które używane są do rekonstrukcji zgryzu. Można skorzystać z nich zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, jak również większych luk – wtedy potrzebny jest również most, na którym mocuje się pojedyncze elementy. Całość jest perfekcyjnie dopasowana do układu łuków zębowych pacjenta, tak pod względem rozmiaru i kształtu, jak również odcienia.

Zalety koron zębowych

Korony zębowe to stosunkowo tani rodzaj wypełnienia, który można założyć zarówno na istniejące zęby (po ich wcześniejszym zeszlifowaniu), jak również potraktować jako wypełnienie luk powstałych po ekstrakcji czy uszkodzeniu mechanicznym.

Rodzaje koron zębowych

  • pełnoceramiczne,
  • porcelanowe na stelażu metalowym,
  • porcelanowe na podbudowie metalowej z elementami złota,
  • akrylowe i kompozytowe.

Wskazaniami do założenia koron jest ochrona martwych zębów i wzmocnienie ich, by nie były podatne na złamania. Do zabiegu kwalifikowani są też pacjenci cierpiący na wrodzone ubytki szkliwa, czyli mający wrażliwe i osłabione zęby. O dostępnych opcjach wypełnienia, a także sposobie pielęgnacji koron zębowych poinformuje Cię nasz stomatolog.

Królewska Stomatologia

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!