_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Protetyka

Protetyka Łódź

protetyka ŁódźProtetyka jest działem stomatologii zajmującym się odtwarzaniem prawidłowego zgryzu oraz wyglądu zębów, które zostały utracone lub mocno uszkodzone w wyniku choroby, wieku lub nieszczęśliwego wypadku. Po metody i narzędzia protetyki sięga się wówczas, gdy zmiany zgryzu wynikające z utraty lub uszkodzenia zębów nie mogą być zniwelowane przy zastosowaniu określonych metod stomatologii zachowawczej lub estetycznej. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez tak rozumianą protetykę są protezy zębowe.

Nowoczesna protetyka pozwala nie tylko na rekonstrukcję brakujących zębów ale także mocno zniszczonych pozwalając odzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Protetyczna odbudowa mocno zniszczonych koron zębów dodatkowo zapobiega dalszym uszkodzeniom w postaci odłamania cienkich ścian jak i głębszym złamaniom zęba. Podczas wykonywania prac protetycznych bardzo ważne jest doświadczenie, umiejętności oraz precyzja lekarz ale też dokładność wykonania przez technika dentystycznego.

Protezy zębowe mają za zadanie przywracać prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia, co w sposób bezpośredni wpływa na jakość życia pacjenta. Dodatkowo przeciwdziałają zanikaniu kości, który pociąga za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Protetyka oferuje swoim pacjentom szeroki wybór protez zębowych – protezy zębowe stałe i ruchome, całkowite i częściowe. Zależnie od potrzeb i oczekiwań pacjenta braki zębowe oraz bezzębie może być również leczone przy zastosowaniu implantów zębowych, które najwierniej odwzorowują funkcjonowanie utraconego uzębienia pacjenta.

Protezy zębowe w Łodzi

Klinika Królewska Stomatologia Łódź proponuje rozwiązania protetyczne w postaci:

  • licówek ceramicznych
  • wkładów i nakładów, tzw. inlay, onlay, overlay
  • koron i mostów ceramicznych
  • koron i mostów ceramicznych na podbudowie metalowej, cyrkonowej lub złota galwanicznego
  • protezy szkieletowe tradycyjne i bezklamrowe (estetyczne)
  • protezy całkowite i częściowe akrylowe
  • protezy na teleskopach
  • protezy na zasuwach i zatrzaskach
  • implanty

Naszym Pacjentom oferujemy profesjonalne leczenie protetyczne, które każdorazowo dostosowujemy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta, a także możliwych do zastosowania w danym przypadku rozwiązań protetycznych. Nasz lekarz protetyk ściśle współpracuje ze specjalistami z innych dziedzin – stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej, a także ortodoncji i implantologii. Dzięki temu możemy zapewnić Naszym Pacjentom kompleksowe leczenie protetyczne, które będzie powiązane z innymi działaniami mającymi na celu zapewnienie jak najlepszych efektów w zakresie odbudowy prawidłowego zgryzu i zapewnienia funkcji żucia. 

Królewska Stomatologia

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!