_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Usuwanie kamienia nazębnego

    Ścieżka
  • Home
  • Oferta Usuwanie kamienia nazębnego

Usuwanie kamienia nazębnego Łódź

Usuwanie kamienia nazębnego Łódź

Profilaktyka jamy ustnej zakłada wykonywanie zabiegów, które pomagają w utrzymaniu zdrowych i czystych zębów. Domowa pielęgnacja nie zawsze wystarczy – gromadzący się kamień może powodować przebarwienia, a z czasem nawet prowadzić do powstawania ubytków. Piaskowanie zębów to jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania nieestetycznych zmian. Skaling wykonujemy dla naszych pacjentów w gabinecie zlokalizowanym w Łodzi.

Skaling Łódź

Twardy osad nazębny jest przyczyną dyskomfortu i powoduje zmiany w wyglądzie zębów. Powstaje w wyniku nagromadzenia bakterii znajdujących się w ślinie. Początkowo osad jest miękki i możliwy do usunięcia w czasie szczotkowania. Z czasem, w wyniku mineralizacji twardnieje i wtedy konieczna jest interwencja dentystyczna.

Skaling wykonujemy przy pomocy skutecznych narzędzi dopasowanych do miejsca występowania kamienia oraz skali problemu. Korzystamy z pilników, kiretów, skalera, a nawet urządzeń ultradźwiękowych. Usuwamy z powierzchni zmineralizowaną płytkę, aby przywrócić przyjemną gładkość zębów i wyrównać ich koloryt.

Wykonujemy zarówno skaling poddziąsłowy, jak również oczyszczanie zębów ponad linią dziąseł. Zawsze dbamy o komfort naszych pacjentów, dlatego w przypadku dużych i twardych złogów trudnych do usunięcia proponujemy znieczulenie miejscowe.

Piaskowanie zębów Łódź

Okazuje się, że osad gromadzący się na zębach to nie tylko kwestia zaburzonej estetyki, ale też przyczyna powstawania poważniejszych zmian, jak choćby ubytków, próchnicy czy stanów zapalnych, a nawet paradontozy. Dzieje się tak wtedy, gdy warstwy zalegającego kamienia nakładają się na siebie, tworząc twarde złogi. Mogą one ranić dziąsła i prowadzić do akumulowania bakterii. Takie środowisko sprzyja powstawaniu kwasów organicznych, które mogą degenerować szkliwo. To z kolei wpływa na pogorszenie wyglądu uśmiechu, powstawanie nieświeżego oddechu czy ból podczas jedzenia i picia.

Profilaktyka jamy ustnej jest bardzo ważna, a usuwanie kamienia nazębnego stanowi ważny element dbania o kondycję zębów.

Królewska Stomatologia

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!