_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Stomatologia zachowawcza

stomatologia zachowawczaStomatologia zachowawcza (stomatologia ogólna) to dziedzina stomatologii zajmująca się najbardziej podstawowymi zagadnieniami z zakresu leczenia stomatologicznego – działaniami profilaktycznymi oraz leczeniem próchnicy. W ramach leczenia próchnicy stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem i odbudową zębów w ich naturalnym kolorze i kształcie.

Stomatologia zachowawcza w Łodzi

Proces próchnicowy, który przebiega na powierzchni tkanek zęba jest główną przyczyną ich zniszczenia. Próchnica jest chorobą bakteryjna polegającą na demineralizacji i rozpadzie twardych tkanek zęba. Pod warunkiem wczesnego rozpoznania i odpowiedniego leczenia, początkowe zmiany próchnicowe są odwracalne.

Klinika Królewska Stomatologia Łódź oferuje profesjonalną diagnostykę oraz plan leczenia, który opracowujemy dla każdego Pacjenta indywidualnie. W naszej pracy wykorzystujemy różne metody leczenia stomatologicznego, których dobór uzależniamy od stopnia rozwoju rozpoznanych zmian próchnicowych.

W leczeniu zmian próchnicowych wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości wypełnienia dentystyczne, które gwarantują wygodę oraz trwałość przez długi czas użytkowania. Na życzenie Pacjenta zabiegi lecznicze przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu leczenie jest bezbolesne i bezstresowe.

Skuteczna walka z próchnica

Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest profilaktyka, a więc przeciwdziałanie występowaniu próchnicy oraz innych zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej pacjenta. W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony Naszych Pacjentów zapraszamy na wizyty kontrolne do Gabinetu Królewskiej Stomatologii w Łodzi przynajmniej raz na sześć miesięcy. Regularne wizyty kontrolne stanowią podstawę utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu na długi czas.

W naszej klinice leczenie stomatologiczne prowadzimy holistycznie. To znaczy, że stomatolog działa w ścisłej współpracy z ortodontą, a w razie potrzeby również z innymi specjalistami. Wady zgryzu, w których leczeniu specjalizuje się ortodoncja są jedną z podstawowych przyczyn rozwoju próchnicy. Nieprawidłowy układ zębów oraz związane z nim problemy zachowaniem czystości jamy ustnej stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju bakterii powodujących ubytki w uzębieniu.

Wśród innych zabiegów profilaktycznych wykonywanych w Klinice Stomatologii Królewskiej w Łodzi oferujemy:

  • oczyszczanie zębów z kamienia i płytki nazębnej, których osadzanie się sprzyja powstawaniu ubytków (piaskowanie, skaling i polerowanie);
  • wzmacnianie struktury zębów, które zwiększa ich odporność na działanie bakterii (lakierowanie).

Pacjentów zainteresowanych rozpoczęciem leczenia w naszej klinice zapraszamy do kontaktu. 

Królewska Stomatologia

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!