Stomatologia dziecięca

W Królewskiej Stomatologii zadbaliśmy o to, by nasi Milusińscy nie nudzili się oczekując na wizytę swoją lub rodziców.

Znieczulenie ogólne narkoza

W sytuacjach bardziej skomplikowanych leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym jest wyjątkowo przydatne.

Chirurgia stomatologiczna

Współczesna stomatologia jest stomatologią bezbolesną.

Profilaktyka

Kładziemy duży nacisk na zabiegi zapobiegające powstawaniu chorób zębów oraz dziąseł.

Diagnostyka

W diagnostyce używamy kamery wewnątrzustnej, która dzięki powiększeniu i wysokiej rozdzielczości pomaga w badaniu.

Wybielanie zębów

„Metoda nakładkowa” czyli stopniowe wybielanie zębów żywych, bez wypełnień w miejscach widocznych.

Stomatologa zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział zajmujący się leczeniem i odbudową zębów w ich naturalnym kolorze i kształcie.

Stomatologa estetyczna

Estetyka kojarzy się nam z pięknem i równowagą.

Previous Next
Stomatologia dziecięca Stomatologia dziecięca
Znieczulenie ogólne narkoza Znieczulenie ogólne narkoza
Chirurgia stomatologiczna Chirurgia stomatologiczna
Profilaktyka Profilaktyka
Diagnostyka Diagnostyka
Wybielanie zębów Wybielanie zębów
Stomatologa zachowawcza Stomatologa zachowawcza
Stomatologa estetyczna Stomatologa estetyczna

Endomotor

Endodoncja jest działem stomatologii zajmującym się leczeniem chorób miazgi zęba, tu znajdują się naczynia krwionośne, utrzymujące ząb przy życiu, oraz nerwy. Leczenia kanałowe bardzo często jest jedyną możliwością zachowania zęba i wymaga ponadprzeciętnych umiejętności operatora i kosztownego sprzętu. Często wymaga cierpliwości oraz kosztów co pozwala uniknąć ekstrakcji (usunięcia), która zawsze powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Prawidłowo leczenie endodontyczne przynosi niebagatelne korzyści. Przy odpowiedniej kontroli i higienie pozwala na wieloletnie utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej.Ząb leczony kanałowo stanowi bardzo solidne „rusztowanie” pod koronę lub filar mostu. Aby Nasi pacjenci czuli maksymalny komfort i brak dolegliwości bólowych leczenie kanałowe zęba wykonujemy w znieczuleniu. 

 

Mikroskop Seliga SmartOptic

Leczenie kanałowe zęba Łódź

Leczenie kanałowe zęba polega na mechanicznym usunięciu z komory zęba i kanałów korzeniowych chorobowo zmienionej miazgi zęba, ich odkażeniu, poszerzeniu oraz szczelnym wypełnieniu odpowiednimi materiałami.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Zdarzają się sytuacje kiedy do leczenia kanałowego musimy użyć mikroskopu, dzięki któremu dokładniej widzimy całą komorę zęba oraz kanały korzeniowe co pozwala nam dokładniej je opracować i oczyścić. Mikroskop sprawia, że lekarz nie działa „po omacku” ale z dużą dokładnością może widzieć to, czego oko „nieuzbrojone” nie jest w stanie dostrzec. Kiedy musimy użyć mikroskopu? Z przyczyn od nas niezależnych jak zakrzywione korzenie, wąskie lub zrośnięte kanały czy nietypowa anatomia zęba – m.in. dodatkowe kanały, złamane narzędzia kanałowe czy przebicie ściany kanału (perforacja). Powyższe powikłania można skutecznie leczyć przy użyciu mikroskopu co znacznie zwiększa szanse na prawidłowe leczenie nawet zębów, które były przeznaczone do ekstrakcji.


UWAGA! Użycie przez lekarza mikroskopu nie stanowi żadnego dodatkowego kosztu dla Pacjenta - w Królewskiej Stomatologii praca z mikroskopem jest standardową procedurą zwiększającą jakość i efektywność pracy lekarza.


Dysponujemy radiowizjografią  (RVG – cyfrowe/komputerowe zdjęcia RTG), dzięki której możliwa jest bardzo dokładna diagnostyka radiologiczna oraz kontrola w trakcie i po zakończonym leczeniu kanałowym.


Dbając o Państwa czas mechaniczne poszerzenie i oczyszczenie kanałów odbywa się mikrosilnikiem endodontycznym (Endomotor X Smart Plus). Dzięki użyciu tego urządzenia dostęp leków do wierzchołka korzenia jest łatwy a ostateczne wypełnienie kanału idealne. Endometr pozwala nam na dokładny pomiar długości kanału, pokazując ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego w czasie rzeczywistym. 

Widząc potrzeby dzisiejszego świata, zapracowanych ludzi oraz ich potrzeby skrócenia czasu wizyt i ich ilości do minimum, nasi lekarze wykorzystują najnowsze technologie dostępne w ramach leczenia endodontycznego.

 

Mikroskop stomatologiczny SmartOPTIC Seliga

Endomotor X Smart Plus do mechanicznego opracowywania kanałów

Radiowizjografia RVG SIRONA

Endometr Raypex 5 VDW