_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Na czym polega bonding zębów?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Na czym polega bonding zębów?

Na czym polega bonding zębów?

2023-01-23 admin Comments Off

Bonding zębów jest stosunkową nową i bezinwazyjną metodą na poprawę uśmiechu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów szybko można naprawić pęknięty ząb lub zmniejszyć przebarwienia. Czy to trwała i skuteczna metoda? Kto może z niej skorzystać?

Piękny i równy uśmiech to marzenie każdego z nas, choć z różnych względów nie zawsze jest to możliwe. Zdarza się, że natura obdarzyła nas drobnymi nierównościami lub tryb życia który prowadzimy skutecznie niweluje wysiłek włożony w czystą biel zębów. Odpowiedzią na tego typu przypadłości jest bonding, czyli nowa i bezinwazyjna metoda, w stomatologii estetycznej, na uśmiech idealny. Na czym polega?

Czym jest bonding zębów?

Cieszący się coraz większą popularnością bonding zębów to nieinwazyjna metoda odbudowy zęba polegająca na pokryciu go bardzo cienką warstwą kompozytu, który wykonany jest z żywicy. Dzięki temu zabiegowi nie tylko wyrównujemy nierówności w uzębieniu, ale możemy również pozbyć się przebarwień.

Stosuje się go przede wszystkim w przypadku delikatnych problemów z uzębieniem – zniekształceniem lub w przypadku złamania korony zęba czy pęknięcia. Na bonding decydują się również osoby, które marzą o idealnie równym zgryzie, a minimalne różnice pomiędzy poszczególnymi zębami zakłócają estetyczny odbiór.

Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że efekt widoczny jest już po pierwszej wizycie, a samo wykonanie jest bezinwazyjne i bezbolesne, dzięki czemu nie jest wymagane stosowanie znieczulenia.

Jakie są przeciwskazania do bondingu zębów?

Jak w przypadku wszystkich zabiegów estetycznych, głównym przeciwskazaniem do wykonania bondingu zębów są choroby tak i zębów, jak i dziąseł. Nie można zatem wykonać go w przypadku zmian próchniczych czy zmian w okolicach przyzębia.

Aby zabieg został wykonany należy wcześniej skonsultować się ze stomatologiem i wyleczyć występujące choroby, które po wykonaniu zabiegu estetycznego mogą nie tylko zniwelować cały wysiłek, ale dodatkowo – pogorszyć stan całego uzębienia.

Bonding zębów nie jest wskazany również w przypadku osób, które mierzą się z tak zwanymi złymi nawykami, do jakich zalicza się obgryzanie paznokci czy gryzienie długopisu. Przyczyniają się one bowiem do kruszenia żywicy, a tym samym niwelują efekt zabiegu.

Czy bonding zębów jest trwały?

Bonding zębów uważany jest za metodę tymczasową, którą należy powtarzać co około 4 lata. Z czasem żywica, którą powleczony jest ząb traci swoje właściwości, dochodzi do przebarwień, ale też i zaczyna się kruszyć, przez co uśmiech przestaje być atrakcyjny.

Jest to jednak zabieg stosunkowo tani i szybki, a zatem nawet w momencie utraty podstawowych właściwości można go szybko powtórzyć przywracając uśmiechowi cudowny blask.