_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Licówki – co to jest i jak się to robi?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Licówki – co to jest i jak się to robi?

Licówki – co to jest i jak się to robi?

2021-08-24 admin Comments Off

Nie zawsze wygląd oraz kondycja zębów są takie, jakbyśmy tego oczekiwali. Kiedy zależy nam na poprawieniu samopoczucia, ale też chcemy należycie zatroszczyć się o stan jamy ustnej, możemy rozważyć licówki. To rodzaj bardzo cienkich nakładek, które raz na zawsze pozwalają zapomnieć o takich problemach, jak przebarwienia czy zmatowienie zębów. Warto rozważyć tę metodę z uwagi na jej wysoką skuteczność i fakt, że jest nieinwazyjna.

Co to są licówki?

Licówki to niesłychanie cienkie nakładki ceramiczne na zęby, które przykleja się do ich powierzchni. Służą do odtwarzania naturalnego wyglądu zębów, ale w praktyce często zmieniają ich kształt, tj. ulepszają go i wyrównują. Pozwalają skutecznie niwelować niewielkie ubytki czy mikrouszkodzenia, bez wdrażania bardziej zaawansowanych i inwazyjnych zabiegów. Z jednej strony poprawiają wygląd, a z drugiej są ważnym elementem w walce o piękny i zdrowy uśmiech. Taka dodatkowa warstwa ma wytrzymałość, którą można porównać do naturalnego szkliwa. Nie dość, że wygląda to niezwykle naturalnie, to jeszcze wzmacnia osłabione zęby. Lista zalet licówek jest na tyle długa, że spora grupa osób decyduje się z nich skorzystać, aby odzyskać pełen blasku, zdrowy uśmiech.

Jak się robi licówki?

Licówki w formie nakładek ceramicznych na zęby są za każdym razem produkowane i dopasowywane indywidualnie do potrzeb pacjentów. To sprawia, że pod względem formy i odcienia z łatwością dopasowują się do naturalnych zębów.

Cały proces zaczyna się od odwiedzenia stomatologa, który oceni stan zębów, a w razie jakichkolwiek ubytków dokona ich wypełnienia. Zęby przed założeniem licówek muszą być całkowicie zdrowe. Po podaniu znieczulenia miejscowego dochodzi do ich oszlifowania, żeby nieco zmniejszyć ogólną objętość zębów już po nałożeniu licówek. Po takim przygotowaniu pobierane są wyciski. Na ich podstawie przygotowywany jest niezwykle precyzyjny odlew gipsowy i za pomocą kompozytu nanosi się docelowy kształt zębów. Po wykonaniu licówek są one mocowane do zębów – zazwyczaj odbywa się to już na drugiej wizycie u dentysty. Musi on zadbać o to, aby powierzchnia zębów była czysta i sucha, stąd piaskowanie lub chemiczne wygładzanie licówek i przygotowanie zębów za pomocą papki pumeksowej, gumki i kwasu fosforowego.

Licówki do zębów mocuje się za pomocą cementu, co daje gwarancję stałego i solidnego połączenia. Kilkusekundowe naświetlanie lampą umacnia je – to ostatni moment na ewentualne poprawki, aby uzyskać idealne wypełnienie i niemal natychmiast cieszyć się odnowionymi zębami.

Efekty po założeniu licówek

Założenie licówek przynosi natychmiastowe efekty i to jest właśnie jedną z najważniejszych zalet. Sam proces, od pobrania wycisku, aż po założenie licówek nie jest skomplikowany i często wystarczą tylko dwie wizyty, aby odświeżyć wygląd swojego uśmiechu. A nowy uśmiech będzie spektakularny! Twoje zęby staną się jaśniejsze, pełne blasku, pozbawione przebarwień, nieestetycznych szczelin czy pęknięć. Nie wymaga długiej rekonwalescencji, bo do nakładek przyzwyczaisz się bardzo szybko