_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Jak utrzymać efekt piaskowania zębów? Porady i zalecenia pielęgnacyjne

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Jak utrzymać efekt piaskowania zębów? Porady i zalecenia pielęgnacyjne

Jak utrzymać efekt piaskowania zębów? Porady i zalecenia pielęgnacyjne

2023-06-20 admin Comments Off

Piękny i biały uśmiech to przede wszystkim kwestia odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nie bez znaczenia pozostaje również dieta, choć od czasu do czasu warto również wykonać zabiegi upiększające, do których zalicza się piaskowanie zębów. Jednak nawet i wtedy efekt bieli nie utrzymuje się całe życie – jak zatem utrzymać biel?

Piaskowanie zębów to nic innego, jak zabieg podczas którego myje się zęby wodą z piaskiem pod dużym ciśnieniem. Zabieg ten wykonuje się zawsze w gabinecie stomatologicznym. Jest on bezpieczny i bezinwazyjny, dlatego też niemal każdy może go wykonać nawet kilka razy w roku. Warto jednak po zabiegu zadbać we właściwy sposób o stan swojego uzębienia, aby efekt utrzymał się naprawdę bardzo długo!

Pierwsze godziny po piaskowaniu zębów – co należy zrobić?

Kluczowe dla utrwalenia zabiegu piaskowania zębów jest pierwsze 48 godzin. Jeszcze w gabinecie stomatolog poprosi o dokładne wypłukanie zębów i oczyszczenie twarzy z resztek piasku, które nie zostały odciągnięte przez ssak dentystyczny.

Nie zaleca się w tym czasie spożywania przede wszystkim napojów barwiących, takich jak kawa czy herbata. Warto również unikać jedzenia produktów, które mogą wpłynąć na kolor uzębienia oraz papierosów, które szybko prowadzą do odbarwień płytki.

Higiena zębów po piaskowaniu

Jak w przypadku każdego zabiegu stomatologicznego, również w przypadku piaskowania zębów konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Zalicza się do niej nie tylko dokładne umycie ich szczotką i pastą, ale przede wszystkim przestrzeni między zębowej, w której zbierają się osady i resztki jedzenia.

Wykorzystujemy do tego przede wszystkim nici dentystyczne, choć w dokładnym przepłukaniu jamy ustnej pomocne będą również specjalistyczne płyny – nie tylko działają odkażająco, ale również sprzyjają wypłukaniu resztek jedzenia, które znajdują się pomiędzy zębami.

Jak często wykonywać piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów nie jest inwazyjny i przede wszystkim jest w pełni bezpieczny dla naszego uzębienia. Stosując się do zaleceń stomatologa, efektem będziemy cieszyć się przez około 6 miesięcy, choć osoby palące papierosy oraz spożywające duże ilości kawy zabieg powinny powtórzyć po upływie 3 miesięcy.

Podstawą utrzymania efektu piaskowania jest przede wszystkim właściwa higiena – warto pamiętać, że zależy od niej także stan całego naszego uzębienia, w tym rozwój próchnicy czy chorób przyzębia. Stosuj się również do zaleceń stomatologa, dzięki czemu zdrowy i piękny uśmiech będzie twoją wizytówką każdego dnia.