_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Jak długo trwa efekt wybielania zębów u stomatologa? Jak go utrzymać?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Jak długo trwa efekt wybielania zębów u stomatologa? Jak go utrzymać?
wybielanie zębów

Jak długo trwa efekt wybielania zębów u stomatologa? Jak go utrzymać?

2023-06-20 admin Comments Off

Któż z nas nie marzy o zdrowym, śnieżnobiałym uśmiechu? Zachowanie go nie jest wcale takie łatwe – znaczenie mają predyspozycje genetyczne, ale też i środowiskowe. Nie bez znaczenia pozostają tu używki, ale też i spożywane regularnie owoce czy soki oraz przede wszystkim – regularna higiena. Aby przywrócić uśmiechowi piękno warto skorzystać z wybielania – jak długo utrzymuje się ten efekt?

Piękny i biały uśmiech jest na wyciągnięcie ręki – pomocne będą przy tym zabiegi, które można wykonać w gabinecie stomatologicznym. Metod jest kilka i zależą one przede wszystkim od naszych predyspozycji oraz ewentualnych przeciwskazań.

Czy warto wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie zębów tylko z pozoru jest proste – choć zabieg polega głównie na rozprowadzeniu preparatu wybielającego, istnieje sporo przeciwskazań, które go wykluczają, bowiem mogą nie tylko prowadzić do dyskomfortu, ale też i do zniszczenia zębów.

Zabiegów wybielających zęby nie przeprowadza się w momencie, gdy zęby nie są zdrowe, dlatego też stomatolog przed każdym tego typu zabiegiem musi dokładnie zapoznać się z naszym uzębieniem by wydać opinię. Jeśli na zębach jest na przykład próchnica, wtedy należy w pierwszej kolejności ją wyleczyć.

Stosowanie zabiegu wybielania w momencie chorób zębów może nie tylko wywołać dyskomfort i ból, ale przede wszystkim nie być skuteczne, bowiem preparat nie ma szans na równomierne rozprowadzenie.

Wybielanie zębów – jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt śnieżnobiałych zębów wykonany w gabinecie stomatologicznym powinien utrzymać się do 3 lat. Warto jednak pamiętać, że jest to kwestia indywidualna i jedni cieszą się nim przez pięć lat, podczas gdy inni zaledwie przez rok.

Wpływ na to ma wiele czynników, ale do podstawowych należy przede wszystkim dieta. Największym wrogiem bieli zębów jest kawa, herbata, czerwone wino, papierosy oraz czerwone owoce. Każdy z nich pozostawia na zębach osad dodatkowo delikatnie niszcząc płytkę nazębną.

Niezbędne jest również właściwe zachowanie higieny jamy ustnej – warto tu wsłuchać się w polecenia stomatologa, który pomoże w odpowiednim dobraniu pasty do zębów, która również odgrywa niebagatelną rolę w utrzymaniu śnieżnobiałego uśmiechu.

Jak często należy powtarzać wybielanie zębów?

Efekt wybielonych zębów utrzymuje się do około 3 lat i taki czas jest również najbardziej optymalny w przypadku jego powtórzenia. Nie ma jednakże konkretnego przeciwskazania co do tego, jak długi musi być odstęp pomiędzy jednym zabiegiem, a drugim. Dobrze jednak zachować tu zdrowy rozsądek, ponieważ zbyt częste wybielanie może przyczynić się do pogorszenia stanu naszego uzębienia.

Wybielanie zębów pozwala nam cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez bardzo długi czas, ale jeśli sami nie zadbamy o podstawową higienę i właściwą dietę, nawet najlepsze zabiegi nie będą wstanie przywrócić nam wyjątkowego blasku.