_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Jak dbać o implanty zębowe?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Jak dbać o implanty zębowe?

Jak dbać o implanty zębowe?

2023-04-04 admin Comments Off

Implanty zębowe doskonale zastępują naturalne uzębienie. Zapobiegają zanikowi kości, pozwalają zachować naturalny i zdrowy uśmiech. Choć nie należą do najtańszych, są znacznie bardziej trwałe, a zatem i coraz częściej wybierane. Jednak, tak jak i w przypadku zębów, aby cieszyć się ich trwałością, należy o nie odpowiednio zadbać.

Ubytki w uzębieniu powodują dyskomfort, a także spadek poczucia własnej wartości – przestajemy się szeroko uśmiechać, unikamy towarzystwa. Nic dziwnego, że staramy się jak najszybciej brak zębów zastąpić protezami czy też implantami zębowymi. Samo wstawienie implantów nie gwarantuje jednak sukcesu – aby były faktycznie trwałe wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji.

Czy dbanie o implanty zębowe jest trudne?

Implanty zębowe są bardzo trwałe i są najlepszym zastępstwem dla naturalnych zębów. Odpowiednio dobrane i zadbane pozwalają cieszyć się szerokim i pięknym uśmiechem, zapobiegają zanikowi kości, ale co najważniejsze nie musimy obawiać się, że szybko się zużyją podczas spożywania twardych czy gorących pokarmów.

Mimo, że implanty zębowe uważane są za najlepsze i najtrwalsze zastępstwo dla naturalnych zębów, nie są niezniszczalne, dlatego też należy o nie we właściwy sposób zadbać. Na szczęście jest to bardzo proste i niewiele różni się od pielęgnacji naturalnych zębów. Aby długo cieszyć się ich blaskiem potrzebna nam jest przede wszystkim szczoteczka, pasta oraz nici dentystyczne.

Jak dbać o implanty zębowe?

Mimo, że same implanty są odporne na wiele problemów naturalnych zębów, jak próchnicę, bakterie czy zapalenie miazgi zębowej, nie ulegają również demineralizacji i nie bolą, wymagają właściwej pielęgnacji. Brak higieny implantów może bowiem prowadzić do ich utraty, ale też i poważnych komplikacji.

Higiena implantów zębowych jest na szczęście bardzo prosta i niewiele różni się od pielęgnacji naturalnych zębów. To przede wszystkim systematyczne mycie minimum dwa razy dziennie, przepłukiwanie jamy ustnej płynem antyseptycznym oraz regularne używanie nici dentystycznej.

Pielęgnacja to nie tylko mycie, ale też i kontrola implantów, którą należy przeprowadzać dwa razy do roku. Warto też pamiętać, że implanty wymagają skalingu, czyli usunięcia kamienia nazębnego.

Właściwa pielęgnacja implantów zębowych jest więc stosunkowo łatwa i konieczna by móc cieszyć się pięknym, szczerym i zdrowym uśmiechem, ale też i trwałym bowiem implanty zębowe są najlepszym substytutem naturalnych zębów.