_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Dlaczego wizyty profilaktyczne są kluczowe?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Dlaczego wizyty profilaktyczne są kluczowe?
dlaczego wizyty profilaktyczne są ważne

Dlaczego wizyty profilaktyczne są kluczowe?

2024-01-03 admin Comments Off

Obawa przed wizytą stomatologiczną u wielu z nas jest na tyle silna, że odkładamy ją aż do czasu, gdy pojawi się silny ból lub dyskomfort. To błąd, bowiem profilaktyka w leczeniu uzębienia ma ogromny wpływ nie tylko na nasz uśmiech, ale również na stan ogólny zdrowia. Czy jest się czego bać i jak przygotować się na wizytę u stomatologa?

Profilaktyka w dbaniu o swoje zdrowie jest podstawą – bardzo często bagatelizujemy tę wiedzę, zgłaszając się do lekarza z daleko posuniętymi zmianami, które niestety nierzadko wymagają ingerencji chirurgicznej. Tymczasem choroba wykryta we wczesnych stadium bardzo często może zostać zatrzymana prostym zabiegiem lub leczeniem farmakologicznym.

Co dają wizyty profilaktyczne u stomatologa?

Stomatologia zachowawcza, czyli stomatologia ogólna to dziedzina medycyny, która zajmuje się jamą ustną. Regularne wizyty u stomatologa pozwalają na wczesne wykrycie próchnicy, ubytków oraz innych chorób jamy ustnej, które można wyleczyć podczas wizyty lub prostymi i bezbolesnymi zabiegami.

Wczesne wykrycie chorób pozwala na zachowanie naturalnego uzębienia, nierzadko również pozwala wyeliminować borowanie i plombowanie zębów, co zdecydowanie sprzyja zachowaniu pięknego uśmiechu. Im bardziej zaawansowany stan choroby tym leczenie jest nie tylko bardziej bolesne, ale również i kosztowne.

Co można wykonać podczas wizyty profilaktycznej?

Wizyta profilaktyczna może być kluczowa dla osób, które czują strach przed gabinetem stomatologicznym. To podczas tego spotkania mogą oswoić się z gabinetem, narzędziami oraz nabrać odwagi przed kolejną wizytą, podczas której odbędzie się zabieg.

Stomatologia zachowawcza to jednak pierwszy krok do zbadania stanu uzębienia. Stomatolog ocenia nie tylko czy nasze zęby są zdrowe, ale jest również w stanie rozpoznać pierwsze objawy chorób, dzięki czemu może wprowadzić leczenie. Zdarza się, że drobne zabiegi odbywają się także podczas pierwszej wizyty kontrolnej, dzięki czemu nie musimy później wracać do gabinetu i mierzyć się z kolejnym, nieco bardziej skomplikowanym leczeniem.

Wizyta profilaktyczna musi również odbyć się przed zabiegami stomatologii estetycznej – stomatolog ogólny sprawdza, czy możemy wykonać wybielanie zębów czy założyć aparat.

Dlaczego wizyty profilaktyczne są tak ważne?

Profilaktyka w leczeniu wszystkich chorób jest bardzo istotna. W przypadku uzębienia powód jest oczywisty – im wcześniej wykryte zostaną choroby, tym większa szansa na zachowanie pięknego i zdrowego białego uśmiechu.

Wizyta profilaktyczna to naprawdę nic strasznego! Warto odwiedzać gabinet stomatologiczny przynajmniej dwa razy w roku, aby cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem przez bardzo długi czas.