_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Czym jest stomatologia estetyczna i jakie obejmuje zabiegi?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Czym jest stomatologia estetyczna i jakie obejmuje zabiegi?
Stomatologia estetyczna

Czym jest stomatologia estetyczna i jakie obejmuje zabiegi?

2022-11-08 admin Comments Off

Stomatologia estetyczna to nic innego jak szereg zabiegów, które mają na celu upiększanie zębów i poprawienie ich wyglądu. Zazwyczaj oznacza to wybielanie, ale też wyrównywanie zębów, a wcześniej ich leczenie oraz czyszczenie. W tym celu wykorzystuje się szereg technik stomatologicznych. Ważne jest też indywidualne opracowanie planu leczenia, aby uzyskać efekt najlepszy dla danego pacjenta. Zobacz najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej?

Zęby nie tylko służą nam w codziennym życiu do rozdrabniania pokarmów, ale też stanowią ozdobę twarzy. Nic dziwnego, że zależy nam na tym, aby były nie tylko zdrowe, ale też piękne – białe, równe, błyszczące. Marzenie o hollywoodzkim uśmiechu to nie kaprys. Dzisiaj mamy dużą świadomość tego, jak ważny jest dla naszego ogólnego wyglądu oraz samopoczucia. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek kompleksy związane z wyglądem swoich zębów, czas się ich pozbyć. Udaj się na profesjonalną konsultację stomatologiczną i zobacz, z jakich zabiegów możesz skorzystać.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Pierwszym krokiem do skorzystania z zabiegów stomatologii estetycznej jest wyleczenie wszystkich zębów. Ubytki są przecież tym, co szpeci uśmiech najbardziej. Gdy zadbasz o odpowiednią higienę jamy ustnej, przyjdzie czas na pozostałe zabiegi, do których zalicza się:

Oczywiście jako pacjent nie musisz dokładnie wiedzieć, z jakiego zabiegu chcesz skorzystać. Wystarczy, że wytłumaczysz swojemu dentyście, na czym najbardziej Ci zależy. Wybielanie? Prostowanie? Wypełnienie ubytków? Jego zadaniem jest zaproponowanie Ci leczenia w sposób, który przybliży Cię do spełnienia marzeń.

Co dają zabiegi stomatologii estetycznej?

Zabiegi stomatologii estetycznej są przeprowadzane po to, aby poprawić wygląd, ale też kondycję zębów i całej jamy ustnej. Są one skoncentrowane na wybielaniu zębów przebarwionych i prostowaniu tych, które rosną nieprawidłowo. Wreszcie wypełnianie ubytków, które są nie tylko brzydkie, ale też szkodliwe dla zdrowia. Z czasem mogą stopniowo przyczyniać się do pogłębiania wad zgryzu, a nawet zmian, deformacji w obrębie twarzy.

Stomatologia estetyczna jest dla wielu osób szansą na skuteczne zwalczenie kompleksów, z którymi borykają się niemal całe życie. Chodzi o to, aby móc bez przeszkód uśmiechać się i cieszyć życiem, bez obaw o to, jak odbiorą nas inni.