_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Czym jest i na czym polega scaling zębów?

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Czym jest i na czym polega scaling zębów?
scaling-zebow

Czym jest i na czym polega scaling zębów?

2023-09-25 admin Comments Off

Jak zachować piękny, zdrowy i biały uśmiech? Należy przede wszystkim zadbać o właściwą higienę jamy ustnej. Zalicza się do niej nie tylko regularne mycie zębów, ale także zabiegi wykonywane przez higienistki, jak piaskowanie czy skaling. Czym zatem jest tajemniczy scaling i dlaczego warto go wykonać?

Kamień na zębach pojawia się nawet i osób, które myją zęby po każdym posiłku. Jest naturalnym zjawiskiem, który trudno zlikwidować w domowych warunkach. Dlatego też zaleca się wykonanie specjalnego zabiegu w gabinecie stomatologicznym, dzięki któremu powstały kamień nazębny zostanie szybko i sprawnie usunięty.

Czym jest skaling?

Skaling to zabieg oczyszczania zębów z kamienia nazębnego dzięki specjalnemu urządzeniu zwanemu skalerem ultradźwiękowym. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i przeprowadzany przez higienistkę, choć możliwe jest wykonanie również znieczulenia, jeśli pacjent odczuwa dyskomfort.

Po wykonaniu zabiegu zęby pozostają bez osadu, który może wywoływać różne dolegliwości, w tym paradontozę. Warto jednak pamiętać, że skaling nie jest zabiegiem na całe życie – aby zachować piękny, zdrowy i biały uśmiech należy go powtarzać dwa razy do roku.

Dlaczego warto przeprowadzać skaling zębów?

Osad, który zbiera się na naszych zębach to pozostałości po jedzeniu czy piciu, które wiążą się ze śliną. W ten sposób w wyniku wytwarzania się związków mineralnych powstaje kamień nazębny. O ile zdajemy sobie sprawę z tego, że jest on nieestetyczny, zapominamy że jest również bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia.

Kamień nazębny może bowiem prowadzić do zaniku kości zębowej, a w efekcie do paradontozy. Dodatkowo odsłania szyjki zębowe, co wiąże się z bólem i dyskomfortem. Przeprowadzenie oczyszczania powierzchni zębów za pomocą skalingu czy piaskowania to podstawowa do zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu.

Czy warto zdecydować się na skaling? Zdecydowanie tak! Ten wyjątkowy zabieg oczyszczania zębów jest bezbolesny i stanowi podstawę higieny jamy ustnej. Trwa krótko i zapewnia nam zdrowy i piękny uśmiech, a do tego jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny.