_ _ _

Królewska Stomatologia

ul. Królewska 7/11 lok.4 93-319 Łódź krolewskastomatologia@gmail.com

Bonding zębów – zalecenia po zabiegu

    Ścieżka
  • Home
  • Blog Bonding zębów – zalecenia po zabiegu

Bonding zębów – zalecenia po zabiegu

2023-09-28 admin Comments Off

Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu. Nie zawsze jednak rodzimy się z pięknym i równym uzębieniem, a same zęby z czasem po prostu się zużywają i tracą swój kolor. Na pomoc przychodzą nam nowoczesne zabiegi stomatologiczne, dzięki którym naszemu uśmiechowi znów przywrócony zostanie blask.

Bonding to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Decydują się na niego nie tylko celebryci, ale każdy kto marzy o pięknym i białym uzębieniu. Aby jednak efekt zabiegu długo się utrzymywał niezwykle ważne jest stosowanie się do zaleceń wydawanych po wizycie.

Bonding – dlaczego warto go zrobić?

Bonding jest doskonałym zabiegiem dla osób, które nie do końca są zadowolone ze swojego wyglądu. Może to być szpara pomiędzy zębami, która odbiera pewność siebie, jak i ubytki, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też powodują dyskomfort.

Bonding zębów sprawdzi się także przy przebarwieniach zębów czy podczas leczenia ortodontycznego. Do tego jest to zabieg bezpieczny, choć przed jego wykonaniem niezbędna jest konsultacja ze stomatologiem.

Jak dbać o zęby po bondingu?

Bonding cieszy się dużą popularnością, bowiem jest to zabieg przywracający blask i równość zębom i przy tym stosunkowo tani – zdecydowanie tańszy niż porcelanowe licówki. Ze względu na materiał, czyli żywicę kompozytową, bonding nie jest również trwały, dlatego też po jakimś czasie należy go powtórzyć.

Aby wydłużyć czas trwałości zabiegu, ważne jest stosowanie się do zaleceń wydanych przez stomatologa, szczególnie w pierwszych dniach od jego wykonania. Jeśli zależy ci na bieli zębów, pamiętaj też aby zabieg wybielania wykonać PRZED bondingiem – w innym wypadku widoczna będzie różnica pomiędzy kompozytową częścią twojego uśmiechu, a naturalnymi zębami.

Najważniejsze zalecenia po bondingu zębów:

  • pamiętaj o regularnym myciu zębów i o używaniu nici dentystycznej;
  • używaj płynu do płukania jamy ustnej;
  • przegląd zębów u dentysty powinien odbywać się co najmniej dwa razy do roku;
  • unikaj produktów, które przebarwiają zęby, jak kawa, herbata, czerwone wino czy papierosy;
  • unikaj twardych produktów, które mogą prowadzić do uszczerbienia zębów.

Aby efekt bondingu utrzymał się stosunkowo długo, pamiętaj że najważniejsza jest właściwa higiena jamy ustnej. Nawet najlepsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej nie są wstanie zapewnić ci trwałego efektu wizualnego, jeśli sam nie zadbasz o swoje zdrowie. Zdrowe zęby to również właściwa dieta – pij dużo wody, która poprawia pH jamy ustnej, a zatem wspomaga utrzymanie pięknego koloru.